Odwiedza nas 11 os.

Grupa Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam

Rycerz Niepokalanej swoją postawą pociąga licznych pogan do Jej stóp i pilnuje, by nikt sztandaru Niepokalanej z żadnej duszy nie usunął”

Być Rycerzem Niepokalanej, to trwać przy Niej, być wiernym Jej wskazówkom, spełniać Jej polecenia, być z Nią zjednoczonym i Jej oddanym. Wielu z naszych parafian trwa przy Maryi a przez Nią przy Jej Synu oddając swe serce w posiadanie tych dwóch Osób.

Rycerstwo Niepokalanej (MI) to jedna z grup modlitewnych działających przy Parafii Chrystusa Króla w Sanoku. Działa już 8 lat, ale wielu z członków oddało swe serce Niepokalanej znacznie wcześniej.

Duchowymi opiekunami byli:

  • Ks. Krzysztof Sobiecki,

  • Ks. Leszek Czerwonka,

  • Ks. Zenon Feresz

  • Ks. Włodzimierz Nowak

Obecnie grupą opiekuje się ks. Stanisław Prucnal.

Przybliżenie postaci NMP, postępowanie z Jej zasadami, zdobywanie nowych serc dla Maryi i Jej Syna to główne cele Rycerstwa Niepokalanej. Codzienne odmawianie Różańca św., czytanie prasy religijnej (głównie „ Rycerza Niepokalanej”) to tak niewiele, ale wobec Tej, która nam dawała i daje tak wiele dobroci, która czuwa nad nami każdego dnia to przesuwanie pomiędzy palcami małych paciorków to nasza wdzięczność za każdy dzień, za każdy gest ze strony NMP i Jej Syna.

Rycerzem Niepokalanej powinien być każdy, dla kogo życie i wiara jest największym skarbem.

Spotkanie grupy modlitewnej MI odbywają się w każdą drugą środę miesiąca po wieczornej Mszy św.

Mają one na celu wgłębianie się w prawdy wiary, lepsze życia Kościoła, przybliżanie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w szczególności jednoczenie się z NMP i Jej Synem.

Poprzez pielgrzymki do maryjnych sanktuariów staramy się być blisko naszej Matki.

W każdą sobotę przed Mszą św. wspólnie odmawiamy Różaniec św. wypraszając u NMP i Jej Syna łaski potrzebne nam, naszym bliskim a także całemu narodowi. Modlimy się w intencjach własnych a także za tych, dla których wypraszanie wszelkich łask jest bardzo ważne i potrzebne.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca spełniamy prośbę Maryi z Fatimy i odmawiając Różaniec św. wynagradzający przepraszamy za grzechy nasze i całego świata popełnione przeciwko Najlepszej z Matek i Jezusa Chrystusa. W każdą środę odmawiamy Różaniec św. w obronie życia, w intencji rodzin z naszej parafii.

Od 26.03. 2012 r. MI przygotowuje duchową adopcję dzieci nienarodzonych.

Wdzięczni za opiekę NMP nad naszymi rodzinami pragniemy, by kult Maryi i Jej Syna był stale szerzony w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni Maryi za Jej wstawiennictwo do Swego Syna i wysłuchanie tak wielu próśb. Wierzymy, że Maryja, Najlepsza z Matek, czuwa nad nami każdego dnia i prowadzi nas do Boskiego Serca Jezusa.

My, Rycerze Niepokalanej, mamy zdobywać wszystkie serca dla Maryi, pogłębiać miłość ku Niej a to spowoduje, że dzięki Maryi pokochamy Serce Jezusa, zgłębimy tajemnicę Krzyża i Eucharystii.

Niech naszym naczelnym hasłem będzie:

„… Do Boskiego Serca Jezusa przez Niepokalaną …”

Print Friendly and PDF
2013 - 2017 © ChrystusKrol.Esanok.pl
Realizacja na podstawie materiałów powierzonych: Obsluga-Medialna.pl

Parafia pw. Chrystusa Króla w Sanoku, 38-500 Sanok ul. Jana Pawła II 55