Odwiedza nas 5 os.

Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym zwana także Katolicką Odnową Charyzmatyczną jest ruchem, którego celem jest budowanie Wspólnoty Kościoła.

3Pierwszą łaską Odnowy, jest doświadczenie Ducha Świętego w naszym życiu, co prowadzi do nawrócenia i głębokiej przemiany wewnętrznej.

Przyjęcie rzeczywistości Ducha Świętego jest naszym osobistym i w pełni świadomym potwierdzeniem przynależności do Boga. Jest dążeniem do Jezusa przez działanie Ducha Świętego. To pozwolenie, aby Chrystus w pełni był w nas, abyśmy patrzyli Jego oczami, mówili ustami Chrystusa i abyśmy kochali Jego Sercem. To wyrażenie naszej zgody, aby Jezus działał przez nas, abyśmy byli „kanałami” Jego miłości w naszym środowisku.

Drugą łaską Odnowy, jest łaska modlitwy. Najczęstszą modlitwą chrześcijanina jest modlitwa prośby. W Odnowie uczymy się uwielbiać i wychwalać Boga bezinteresownie, za to, że Jest, że nas Kocha… Jest to modlitwa spontaniczna, często dziękczynna.

Odnowa uczy modlitwy „ glosolalnej” polegającej na wypowiadaniu słowa lub słów, które pozornie nie mają znaczenia i sensu, są takim gaworzeniem, ale taka postawa dziecięctwa Bożego daje pozwolenie, aby sam Duch Święty modlił się w nas. Jest to łaska.

Kilka refleksji na temat Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym:

  • To, co nas gromadzi, to miłość do Boga. Chcemy przeżywać naszą wiarę, jako osobową i żywą relację z Bogiem.

  • Na spotkaniach modlimy się modlitwą spontaniczną, uwielbiamy Pana śpiewem, dziękujemy za Jego Miłość.

  • Modlimy się w zgłaszanych intencjach. Słuchamy Słowa Bożego, pragnąc karmić się Nim jak chlebem.

  • Dzielimy się również osobistymi refleksjami i doświadczeniami, co ubogaca i pogłębia nasze życie religijne.

  • Raz w miesiącu spotykamy się by czcić i adorować Boga utajonego w Najświętszym Sakramencie.

Co dają nam spotkania wspólnotowe?

  • Spotkania wspólnotowe dają nam dużo radości i pokoju.

  • Pozwalają zdystansować się do codziennych spraw i kłopotów, dają poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że w tych naszych zwykłych ludzkich sprawach jest z nami zawsze Bóg.

  • Jest to czas nabierania sił do lepszego życia w codzienności, do życia pełnią życia. Członkowie wspólnoty są dla siebie ogromnym wsparciem.

  • Gdy jest nam źle, zawsze możemy liczyć na wzajemną modlitwę, czy zadzwonić do kogoś i umówić się na rozmowę lub przyjacielski spacer.

 

Print Friendly and PDF
2013 - 2017 © ChrystusKrol.Esanok.pl
Realizacja na podstawie materiałów powierzonych: Obsluga-Medialna.pl

Parafia pw. Chrystusa Króla w Sanoku, 38-500 Sanok ul. Jana Pawła II 55